Jak dobrać odpowiedni peeling i jak często go stosować?

Jest to kosmetyk niezbędny do pielęgnacji skóry.  Peeling to najlepszy sposób, by pozbyć się  z powierzchni skóry starych, zrogowaciałych komórek, które powodują, że cera jest zszarzała, szorstka, a pory zatkane. Szybciej pojawią się pierwsze zmarszczki, a taki stan uprzyjemnia życie bakteriom oraz utrudnia kremom przenikanie w głąb skóry.

Peeling nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale także pobudza krążenie. Należy dobrać go do rodzaju cery, tak jak i krem.

 Stosując peeling należy zwrócić uwagą na sposób jego wcierania. Mocniejsze ruchy można wykonywać na czole, nosie i brodzie, czyli tam gdzie zazwyczaj gromadzą się większe ilości sebum, tworząc zaskórniki. a omijać najwrażliwsze części twarzy czyli okolice oczu i ust.

Maseczki oczyszczające należy stosować raz w tygodniu, aby nie doprowadzić do pojawienia się wysuszeń i podrażnień. Z kolei maseczki relaksujące i antystresowe, można używać nawet codziennie przed snem, gdyż ich konsystencja jest zazwyczaj kremowa, a zawarte w niej związki nawilżają, koją, chronią.